Scholz nuk e pranon dështimin e dialogut

Spread the love

Scholz nuk e pranon dështimin e dialogut

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, ka thënë se bisedimet e së enjtes me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nuk mund të konsiderohen të dështuara pasi, sipas tij, ka “përkushtim për zbatim të marrëveshjeve bazë, të Aneksit të Ohrit dhe për Asociacionin e komunave me shumicë serbe”.


Spread the love


Leave a Reply